ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8146219
*
nr 814 6219
Spegel
Förgylld, diameter: 60
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2013
kl 20:01:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 22:35:07
1
700 kr
15/3 20:17:07
2
1.000 kr
16/3 17:02:24
1
900 kr
18/3 16:42:43
1
1.100 kr
18/3 18:48:08
3
1.500 kr
18/3 19:09:44
1
1.300 kr
18/3 19:14:08
1
1.500 kr
18/3 19:16:25
1
1.600 kr
18/3 19:18:24
3
Vinnande bud
18/3 19:56:16
4
1.800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 814 6219
Spegel
Förgylld, diameter: 60
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 22:35:07 | 1 | 700 kr |
15/3 20:17:07 | 2 | 1.000 kr |
16/3 17:02:24 | 1 | 900 kr |
18/3 16:42:43 | 1 | 1.100 kr |
18/3 18:48:08 | 3 | 1.500 kr |
18/3 19:09:44 | 1 | 1.300 kr |
18/3 19:14:08 | 1 | 1.500 kr |
18/3 19:16:25 | 1 | 1.600 kr |
18/3 19:18:24 | 3 | Vinnande bud |
18/3 19:56:16 | 4 | 1.800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23